Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Podzim u šesťáků

18. 10. navštívili v Havlíčkově Brodě představení s názvem Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej. Ladislav Ondřej, představitel hlavní role, se ztrácí v pravidlech zdvořilosti a dělá si etiketu po svém. Naštěstí má vedle sebe Michaelu Dolinovou, která mu vysvětlí, jak se chovat v kině, na rautu, v autě a jak se seznámit s dívkou. Všude platí pravidla slušného chování. Hra o správném společenském chování, ve které zazněly i pěkné písničky, se žákům velice líbila. Moc se u ní pobavili, zasmáli a něčemu novému se přiučili.

     O týden později 25. 10. jsme se vydali na turistický pochod do Údolí Doubravy. Autobusem do Chotěboře, odtud vlakem na Bílek a posléze pěšky kaňonem řeky Doubravy zpátky do Chotěboře na náměstí. Cestou si děti vyslechly i některé pověsti týkající se zajímavých míst a užily si krás barevné podzimní krajiny.      

                                               Mgr. Monika Vodrážková

Přidáno 22. 11. 2022, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru