Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Po stopách brodských pověstí

Naše putování jsme tentokrát zahájili výstupem na věž kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde jsme si prohlédli zvony Viléma, Barboru a Václava, ale také jsme si zde vyslechli pověsti, které se vztahovali přímo k tomuto místu. Ti odvážní z nás se prošli po ochozu věže a podívali se na brodské náměstí z výšky.

U kostela Svaté Kateřiny jsme se dozvěděli o těžbě stříbra v Havlíčkově Brodě a také to, že stříbro se znovu objeví, až lidé přestanou být chamtiví. Pověst o hradu Bělohrad pro všechny z nás byla také velice zajímavá. Poslední zastávkou byl dům U Kozlíčků. Putování jsme zakončili v knihovně, kde jsme si sami vyzkoušeli, jak těžké to měl v dávných dobách písař. Starodávným písmem s pomocí husího brku a inkoustu jsme si napsali své jméno. Všem se dařilo a za odměnu jsme dostali leporelo se všemi pověstmi. Akce se nám moc líbila a doufáme, že bude mít další pokračování.

Tímto také děkujeme našim průvodkyním paní Pavle Pfefferové z Muzea Vysočiny a paní Michaele Vrběcké z KKV.

Mgr. Eva Venzhöferová a žáci 4.třídy

Přidáno 25. 6. 2017, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru