Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Náš výlet na Lipnici nad Sázavou

V pondělí 27.4.2015 jsme se školkou vyrazili na plánovaný výlet na Lipnici nad Sázavou. Rodiče nám nachystali batůžky s dobrůtkami, naše kuchařky se postaraly o hladová bříška a i počasí se vydařilo, takže nezbývalo, než nastoupit do autobusu a hurá na Lipnici.

Cesta nám utekla rychle, povídali jsme si a pozorovali krajinu kolem Havlíčkova Brodu. Po příjezdu do našeho cíle jsme si šli prohlédnout okolí hradu i hrad zvenčí. Pověděli jsme si o něm něco zajímavého, podívali se, jak daleko je z hradu vidět a vysvětlili si, proč se hrady stavěly na vyvýšených místech. Prohlédli jsme si i sochu Jaroslava Haška, autora světoznámého dobrého vojáka Švejka. Po procházce jsme se pustili do vyprazdňování batůžků, což zaujalo většinu dětí.

Od 11 hodin jsme se na nádvoří hradu zúčastnili programu "O vodnících a jiných bytostech". Děti nejprve shlédly pohádkové vystoupení, ve kterém poznaly bytosti, které žijí ve vodě a jejím okolí, prokládané žonglérskými kousky herců. Poté se mohly seznámit s dobovými řemesly, blízkými vodě. To si také i vyzkoušely s pradlenou, rybářkou, pastýřkou, mlynářem a dřevorubcem.

Cestou zpět se na některých dětech projevila únava a cestu do školky si zpříjemnily spánkem.

Věříme, že se výlet líbil všem dětem a že nikdo nebyl zklamán.

                                                                  

 

Přidáno 28. 4. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru