Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Nakupování pod drobnohledem - interaktivní výstava

Ve středu 14. listopadu žáci 9. třídy navštívili pobočku SEV Chaloupky v Horní Krupé. Tentokrát si s lektory povídali o nakupování, reklamě a jejím vlivu na člověka, zabrousili jsme také do tzv. „éček“ v potravinách, do šetrného zemědělství, významu regionálních výrobků a produktů a neopomněli jsme si připomenout společnost Fair Trade.

 

Výstava byla tvořena devíti tématicky zaměřenými panely, které byly v první části programu představeny. V druhé, interaktivní části, žáci prověřovali klamavost reklamy a seznámili se s činností České obchodní inspekce. Každý žák se na chvíli stal inspektorem v oblasti nevyhovujících výrobků a zjišťoval závadnost připraveného zboží.

 

Program byl pro žáky velmi zajímavý, ba možná až šokující. Přesto splnil naše očekávání. Vedl k zamyšlení a utvoření vlastních názorů na nákupy a nakupování.

Mgr. Jana Sochorová

 

Přidáno 14. 12. 2012, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru