Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Muzikál Antoinetta - královna Francie

Dne 25. 9. 2014 se naše 9. třída společně s p. uč. Truksovou vydala na romantické muzikálové drama Antoinetta – královna Francie do divadla Hybernia v Praze.

     Muzikál nás zavedl do období 18. století. Píše se rok 1788. Po čtrnácti letech vlády Ludvíka XVI. spěje monarchie k bankrotu. Papírové peníze jsou více bezcennější, jídlo stále dražší a daně stále vyšší. V bohaté Francii žije lid v bídě a zemi hrozí hlad. Národ se bouří, ptá se, kdo to zavinil. Lid obviňuje lehkomyslnou a rozmařilou Marii Antoinettu, královnu Francie. Její výdaje za šperky a róby už státní pokladna nezvládá. Boj o chléb je pro lid více a více náročnější, každý se bojí o holý život, mnoho jich umírá. Občané se bouří. Bastila padla do rukou Pařížanů, je obklíčen Versailleský palác a svržen král s královnou. Občané žádají vyhlášení republiky a smrt krále. Život obou, krále a královny, končí pod gilotinou..

     Strhujícím příběhem o poslední královně Francie nás provázely vynikající herecké a pěvecké výkony našich slavných i méně slavných osobností, např. Monika Absolonová v hlavní roli Marie Antoinetty, Michal Novotný (Ludvík XVI.), Bohuš Matuš (žalobce Fouquier – Tinville), Pavel Soukup (sekretář) aj.. Scénáristou muzikálového dramatu byl Jiří Hubač, textařem Pavel Vrba a skladatelem Jiří Škorpík.

     Muzikál se nám všem velice líbil, byl nádherný a zároveň i poučný. Sice trval 170 min., ale stál za vidění. Na konci představení většina diváků povstala a nastal 10 minutový potlesk. Jsme moc rádi, že jsme mohli s p. učitelkou jet a muzikálu v Praze se zúčastnit.

 

                                                                                                                                                          Žáci 9. ročníku ZŠ Česká Bělá, Mgr. Martina Truksová

 

 

Přidáno 23. 10. 2014, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru