Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Máme rádi přírodu - přírodovědná soutěž

Letošní přírodovědná soutěž pro žáky prvního stupně byla velmi netradiční. Žáci neplnili úkoly z poznávání rostlin v DDM Junior v Chotěboři, ale v centru ekologické výchovy v Horní Krupé. Soutěž měla tři části. Naši školu reprezentovali žáci ze třetí třídy (Samuel Venzhöfer, Matyáš Dospěl, Terezie Paušímová, Nikola Teclová), čtvrté třídy (Nikola Strašilová, Jitka Hejkalová, Nela Krejdlová, Adéla Neuwirthová) a z páté třídy (Kristina Nováková, Eliška Jarošová).

Na soutěžící čekalo pět praktických úkolů, poznávačka rostlin a pobytových znamení u živočichů. Soutěž probíhala také na naučné stezce Za humny. Během plnění úkolů si každý mohl vyrobit salát z jedlých planých rostlin, uvařit bylinkový čaj, upéct malý chlebánek nebo si vyrobit bylinkový voňavý pytlíček.

Našemu družstvu ze čtvrté třídy se podařilo umístit na krásném třetím místě. Všem zúčastněným dětem blahopřeji za velmi dobré umístění v této soutěži.

Mgr. Jana Sochorová

 

 

Diplom ze soutěže za 3. místo.


Zobrazení: Alba | Podle data

Máme rádi přírodu -soutěž

1 2 další »

Přidáno 9. 6. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru