Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Lyžařský přebor a Olympijský víceboj

Březnové sportovní soutěže

V měsíci březnu se žáci druhého stupně zúčastnili Lyžařského přeboru kraje Vysočina a okresního kola Olympijského víceboje.

Do Velkého Meziříčí vyrazili tito lyžaři: Nela Krejdlová, Filip Svoboda a Adéla Pokorná. Naši závodníci skončili v silné konkurenci v druhé polovině výsledkových listin. Adéla obsadila 31. místo, Nela 14. místo a Filip 32. místo. Děkuji za odvahu, se kterou na svah vyrazili.

 

Dále jsme odjeli na Olympijský víceboj do Havlíčkova Brodu. V loňském roce jsme skončili v družstvech poslední (přesto jsme postoupili do krajského kola). V letošním roce byly cíle větší – alespoň předposlední místo. Družstvo, ve složení Sára Hlaváčková, Adéla Neuwirthová, Petra Pátková, Aneta Rychlá, Filip Svoboda, Samuel Venzhöfer, Petr Pullmann a Jiří Tecl, skončilo na 8. místě (za sebou jsme nechali ZŠ Ledeč nad Sázavou a ZŠ Buttulova Chotěboř). V jednotlivcích byla konkurence větší než v předchozích letech. Závodilo rekordních 224 sportovců. Naši jednotlivci i družstvo (Adam Schovanec, Adam Vágner, Kateřina Škarydová, Nikola Feitová a Adéla Pokorná) se ve svých věkových kategorií neztratili. Vyzdvihl bych výkon Filipa Svobody (14. místo a vítězství v trojskoku), 15. místa Adély Neuwirthové a Kateřiny Škarydové, 8. místo Petra Pullmanna a úžasné 4. místo Nikoly Feitové.

Přidáno 26. 3. 2019, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru