Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Krátká ve Žďárských vrších

Žáci 6. třídy strávili dva slunečné květnové dny v krásné vesničce v centru Žďárských vrchů v Krátké nedaleko obce Sněžné. V této vesničce se nachází statek, který je v současné době pobočkou SEV Chaloupky, které jsme už dříve s dětmi navštívili. Během těchto dvou dní jsme se seznamovali s okolní krajinou a terénem centra Žďárských vrchů.

 

Navštívili jsme také přírodní zajímavost Drátenickou skálu u Blatin. Ke skalnímu útvaru jsme se přesunovali pomocí GPS navigace. Po zdolání Drátenické skály  jsme mohli prolézt skalním oknem a podívat se do malé jeskyně. Poté jsme zkoumali stromy, lišejníky, drobné vodní a půdní bezobratlé živočichy. Během programu jsme si zahráli pár staročeských her, které se hrály za dob našich předků.

 

 

Mgr. Jana Sochorová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Krátká ve Žďárských vrších


Přidáno 16. 5. 2012, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru