Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Jak se žije v Podnebíně

Ve čtvrtek 3. 3. navštívily naši školu lektorky z ekologického centra Chaloupky s novým výukovým programem. Nejednalo se o klasický program, na který jsou žáci zvyklí z minulých let. Poprvé si tak žáci 9. třídy vyzkoušeli simulační hru, která je postavená na principu rolové hry. V úvodu programu jsme si připomněli globální problémy světa a poté se rozdělili do jednotlivých týmů. Každý tým byl složen ze zástupců fiktivní obce Podnebín. Jednotlivá zastupitelstva jednala o strategii a možnostech přípravy obce na dopady klimatických změn. Program byl zakončen zhodnocením jednotlivých opatření a nastíněním nejvhodnějšího řešení.

 

Mgr. Jana Sochorová

 

Přidáno 17. 3. 2022, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru