Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Exkurze 9. třídy - Rašelina

Seznamte se: Rašelina - terénní exkurze 9. třídy

V pátek 24.6. se vydala 9. třída na netradiční výukový program, který nás zavedl na Dářská rašeliniště. Procházeli jsme Národní přírodní rezervaci Dářko a vydali se po proudu času sledovat jednotlivá stádia vývoje rašeliniště. Během programu jsme se dozvěděli, jak takové rašeliniště vzniká, jaké má vlastnosti, kdo jej obývá a jaký má význam rašelina pro přírodu a pro člověka. Během exkurze jsme si vyzkoušeli různé aktivity a pokusy. Měřili jsme pH rašeliništní vody, kosili srpem trávu, zapalovali rašelinu. Naučili jsme se poznávat vzácné rostliny typické pro tuto oblast. Asi všichni jsme poprvé viděli masožravou rostlinu rosnatku, borůvkám podobnou vlochyni a klikvu, v rašeliništích mech rašeliník a suchopýr. Seznámili jsme se s krásnou přírodou doprovázenou blatkovými bory a rašelinnými loukami. Na závěr jsme vymýšleli strašidelný příběh o tomto tajemném místě. Tříhodinový výukový program utekl jako voda a moc se nám líbil. Touto cestou bychom chtěli bychom poděkovat paní lektorce Sáře Rajnoškové ze střediska ekologické výchovy Chaloupky za umožnění této terénní exkurze a za její poutavé a zajímavé vyprávění.

Mgr. Jana Sochorová

 


Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze 9. třídy - Rašelina


Přidáno 23. 8. 2011, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru