Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Divadelní představení Rok na vsi v Horáckém divadle Jihlava

Dramatizaci románové kroniky od bratří Mrštíků Rok na vsi zhlédli žáci 8. a 9. ročníku poslední říjnový den v Horáckém divadle v Jihlavě. Na divadelní adaptaci tisícistránkového románu pracoval režisér Miroslav Krobot deset let a podařilo se mu z jednotlivých příběhů vytvořit působivou mozaiku lidských osudů. Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívali naši žáci s obyvateli fiktivní vesnice Habrůvky jejich komické, dojemné i kruté osudy, mnoho odstínů a podob lásky a snažili se porozumět hanáckému a slováckému nářečí té doby (80. – 90. léta 19. století). Divadelní představení přiblížilo žákům jedno z dramatických děl české klasiky.

Přidáno 12. 11. 2017, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru