Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Den čarodějů a čarodějnic

Poslední dubnový týden jsme prožívali ve znamení  pohádek,  pověstí a vyprávění o strašidlech a čarodějnicích, které všechno zlo a špatnost začarují do hadích vajec.Proto jsme se ve čtvrtek, den před tradičním pálením čarodějnic, vypravili hledat „hadí hnízdo“.Nejprve děti připravené v čarodějnických kostýmech předvedly své čarování v základní škole a poté jsme se vydali na cestu do „háječku“, kde se podle zpráv hadí hnízdo ukrývalo. Po napínavém hledání jsme ho skutečně objevili. Veliký modrý had hlídal sedm černých hadích vajec a malý sladký poklad. Hada jsme chytili a zlo, které vejce ukrývala, jsme vhodili do připravené hranice. Pochutnali jsme si na bonbónovém  pokladu a hada jsme si donesli do mateřské školy.

 

Miroslava Málková

 

 

Přidáno 31. 5. 2010, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru