Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Celoškolská soutěž o největšího „chodce“

Celoškolská soutěž o největšího „chodce“

Vlivem stále trvajících omezení ve školní docházce, ve sportovních klubech a dalších zájmových organizacích bohužel dochází k razantnímu úbytku pohybových aktivit dětí napříč všemi ročníky. Zatím není stále jasné, kdy se žáci naplno vrátí do škol a rovněž není jisté, kdy a za jakých podmínek bude vyučována tělesná výchova.

Rozhodli jsme se alespoň pokusit se zmírnit nepříznivé dopady velmi snížené pohybové kultury dětí formou soutěže, ve které si žáci budou zaznamenávat počet kroků respektive nachozených kilometrů. Aktivity jakou jsou cyklistika, aerobic, plavání a další bohužel nejsou v tomto ročním období a společenské situaci možné.

Většina žáků dnes již vlastní chytrý mobilní telefon či hodinky, které dokážou zaznamenávat denní aktivity. V internetových obchodech s aplikacemi (Google Play či App Store) si lze jakoukoliv aplikaci na monitorování kroků bezplatně do svého mobilu stáhnout ("Krokoměr", "Pacer", "Runkeeper", "Endomondo" a mnoho dalších). Poté si už žáci pouze budou vyplňovat do přiložené tabulky počet kroků, resp. kilometrů za den, popř. týden. Po uplynutí měsíce žáci odešlou své vyplněné tabulky na e-mail (fyzika.pecen@seznam.cz) (ke stažení zde ) a dojde k vyhodnocení v jednotlivých ročnících, ale i v rámci celé školy. Po vítězích v jednotlivých kategoriích bude poté vyžadováno doložení výsledků prostřednictvím snímků obrazovky mobilního telefonu či vyfocených hodinek.

Soutěž je dobrovolná, věříme však, že se do ní žáci rádi zapojí. Nejlepší žáci budou odměněni věcnými cenami.

 

Přidáno 28. 1. 2021, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru