Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Beseda v Krajské knihovně Vysočiny - HAVLÍČKOBRODSKÉ POVĚSTI

 Havlíčkobrodské pověsti byl název a téma besedy v KK Vysočiny v Havlíčkově Brodě, které se zúčastnili žáci 6. třídy krátce před vánočními prázdninami, dne 18. 12. 2014. Různými kvízy, sestavováním obrázků, vyprávěním, četbou a soutěží se seznámili o nejznámějších pověstech města Havlíčkův Brod.

     Mezi ně patří např. pověst O Hnátovi a Brodské smrti, ve které se dozvěděli o zradě hlásného Hnáta a vystavení jeho kostry pro výstrahu na radnici, pověst O nepoctivém pekaři Koudelovi, který při pečení nedodržoval stanovené míry a tím šidil obyvatele města, nebo pověst O Kašičkovském domě, která vypráví o nenalezeném pokladu (zlaté cihličce a stříbrné kachničce) a stále ukrytém v domě dodnes.  

    Beseda byla pro žáky přínosná a zároveň i zábavná. V jejím závěru si na základě získaných znalostí i zasoutěžili. Zaměstnancům knihovny tímto děkujeme a těšíme se na další zajímavé besedy.

                                                               Mgr. Martina Truksová

Přidáno 4. 1. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru