Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Beseda s Městskou policií

Dne 6.10.2015 se deváťáci účastnili besedy s městskou policií na téma „Na prahu trestní odpovědnosti“.  Velká část našich deváťáků slavila své patnáctiny a tudíž získala právo (či povinnost?) vlastnit občanský průkaz. Jelikož mnozí z nich netušili, co toto vlastnictví obnáší, pozvali jsme si odborníky na slovo vzaté, aby to našim nejstarším vysvětlili.


Takže schválně: Je náš patnáctiletý deváťák mladistvý nebo ještě dítě?  Do kolika dní od dovršení patnáctého roku musí deváťák požádat o vydání občanského průkazu? Je rodič za svého patnáctiletého deváťáka stále zodpovědný? A jak je to vůbec se soudy pro mladistvé a trestní odpovědností patnáctiletých? Co je přestupek a co už je trestný čin? Co si patnáctiletý deváťák může a nesmí dovolit k ostatním lidem?


Na všechny tyto otázky zazněly při besedě odpovědi. Dvě hodiny utekly jako voda a nám nezbývá než doufat, že deváťáci by zvládli i teď správně odpovědět na všechny předchozí otázky.

Mgr. Klára Vaková

 

 
 

Přidáno 27. 10. 2015, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru