Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Beseda s Městskou policií

BESEDA S MĚSTSKOU POLICIÍ – PRÁVNÍ ZODPOVĚDNOST, ZÁVISLOST

 

V pátek 21.11. nás navštívila paní Vaňkátová z oddělení prevence kriminality Městské policie v Havlíčkově Brodě. S žáky deváté třídy si povídala o postavení mladistvých v právním systému, o jejich právní zodpovědnosti, průkazu totožnosti. Na modelových situacích jsme si vysvětlili pojmy trestný čin a přestupek. Část přednášky byla věnovaná problematice kyberšikany.

Žáci sedmé třídy si povídali o závislostech. O závislosti na kouření, alkoholu a drogách.

Beseda byla pro žáky velmi přínosná. Děkuji paní Vaňkátové za ochotu a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Jana Sochorová

 

Přidáno 21. 11. 2014, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru