Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Badatelství u vody

V úterý 14.6. jsme vyrazili do ekocentra Chaloupky v Horní Krupé bádat o vodě. Během výukového programu se z nás stali vědátoři a badatelé. Každý tým si zvolil badatelskou otázku se zaměřením na vodní bezobratlé živočichy. Poté jsme si vzali potřebné pomůcky a bádání mohlo začít. Podařilo se nám určit mnoho druhů. Např. jepici, blešivce, odlovili jsme dokonce i potápníka, larvu vážky, splešťuli blátivou a velmi zajímavé druhy chrostíků, kteří si staví kolem svého těla schránku z kamínků. Bádání nám velmi rychle uteklo. Své výsledky z pozorování jsme prezentovali na naší konferenci před ostatními badatelskými týmy. Program se nám moc líbil.

 

Žáci 6. třídy

Přidáno 14. 6. 2022, autor: Jana Sochorová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru