Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Aktuální informace - nástup do škol, ošetřovné, družina

25. 5. 2020 přijdou přihlášení žáci v 7:30 před budovu ZŠ. Prosíme žáky a rodiče, aby dodržovali odstupy a měli zakryté dýchací cesty. Jednotlivé skupiny si budou rozebírat třídní učitelé (popř. vyučující první hodiny). Všechny názvy skupin jsou shodné s názvem třídy. Pátá třída je rozdělena do dvou skupin (5A a 5B - rozdělení zde). Učivo bude upraveno dle jednotlivých tříd (podle počtu žáků). Pro zbývající žáky (žáci prvního stupně, kteří nenastoupí + žáci druhého stupně) bude nadále probíhat distanční výuka. 

Žáci druhého stupně ke každodenní výuce do konce školního roku nenastoupí. Ministr školství zmiňuje pouze konzultace (zpráva se objevuje se v médiích).

Školní kroužky nebudou až do konce června. Není dovolena ani školní družina (zatím včetně léta). Děti z prvního stupně budou v odpoledních hodinách pouze dohlídávány (odděleně ve skupinách jako jsou dopoledne).

Devátá třída se bude vzdělávat až do 6. 6. 2020. Je pro ně připraven speciální rozvrh. Výuka bude začínat až v 9:40 a končit v 13:00. S rozvrhem začneme 26. 5. 2020 (25. 5. se výuka nekoná). 

Poslanecká sněmovna schválila 13. 5. 2020 pozměňovací návrh, podle kterého budou mít nárok na ošetřovné nadále až do 30. června 2020 všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Mezi důvody patří například zdravotní riziko, kdy je dítě náchylné k nemocem, alergické, nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny, také nedostatečná kapacita a krátká provozní doba ve školních skupinách. Návrh byl schválen Senátem a je k podpisu prezidentovi republiky. Rodiče dětí by důvod pro neumístění dítěte v zařízení nebo škole uvést na předepsaném tiskopisu (tento tiskopis ještě neexistuje - bude nejspíše po schválení prezidentem).

Přidáno 21. 5. 2020, autor: Jan Čepl

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru