Akce ve školním roce 2008/09, 2010/11

Školní rok 2010/2011

Loučíme se s podzimem

V úterý 26.10.2010 Vás zveme na akci pro děti a rodiče spojenou s lampionovým průvodem.

Připravte prosím pro děti jednoduché kostýmy podzimních stromových skřítků(např. ozdobené přírodninami – šípek,kaštany, žaludy,listy apod.-dle Vaší fantazie).

Sraz v 18.hodin u MŠ – v kostýmech a s lampiony.

Celý plakát je na této adrese.

Školní rok 2008/2009

Červen

Rozloučení s předškoláky

Dne 9.6.2009 se mateřská škola slavnostně rozloučila s předškoláky. Ti nastoupí po prázdninách do 1. třídy - určitě se už všichni těší. Ke shlédnutí nabízíme ukázku pořízeného videozáznamu.

Květen

Den matek

Ukázka videozáznamu z akce pořádané dne 17.5. ke Dni matek.

V průběhu celého školního roku budeme pozorovat stavební práce na obchvatu obce.

Říjen

Navštívili jsme představení Michala Nesvadby na Ostrově v Havlíčkově Brodě – všechny děti byly nadšené a spokojené

Projektové dny v říjnu:

Jablíčkový den

- ochutnávka jablek,
- malování jablíček barvou,
- pečení štrůdlů
- sbírání jablíček na školní zahradě

Posvícení

- tradice posvícení – tanečky a písničky
- zadělávání těsta a pečení posvícenských koláčů
- hodování ,poslech písní Pavla Nováka

Ukázka fotografií

Naší mateřskou školu navštívila Školička kouzel –program plný veselých písniček a kouzel-děti se aktivně zapojily a ocenily velkým potleskem.
Ukázka fotografií

Hledání „Zimního skřítka“- akce pro děti a jejich rodiče
Počkali jsme, až se setmí a vyrazili jsme směrem, kde svítila tajemná světýlka.Na školním hřišti bylo ukryto 10 částí mapy, která ukázala, kde se ukrývá Zimní skřítek. Naším úkolem bylo, abychom skřítka našli, probudili ho a  do postýlky z listí jsme uložili unaveného skřítka „Letníčka“. Části mapy zvýrazněné reflexními páskami hledaly děti s pomocí  kapesní svítilny, potom je sestavily a  určily, kde asi Zimní skřítek spí. Netrvalo dlouho a skřítka jsme objevili a probudili. On nám na uvítanou daroval zimní světýlko, kterým si děti zapálily lampiony a odnesly si ho domů. Průvod lampionů nám přivolal zimní čas a děti odcházely spokojené.

Listopad

V listopadu jsme  připravovali  vystoupení  k vánočnímu  posezení v kulturním domě.
Předškolní děti nacvičily taneční  představení „ Zimní princezna“ v kostýmech, které jsme připravily společně v mateřské škole.

Prosinec

Jako každý rok nás navštívili Mikuláš se svým doprovodem a podarovali  všechny děti malým sladkým dárečkem.

Také jsme se podílely na vánoční výstavě Betlémů a pro tuto příležitost jsme připravily velký betlém z perníku, který se setkal s velkým úspěchem. Po skončení výstavy byl darován  azylovému domu v Nové Vsi u Chotěboře.
Ukázka fotografií

Pro děti byla připravena bohatá vánoční nadílka pod stromečkem, zpívaly jsme koledy a užívaly si příjemný čas Vánoc.

Leden

Po Vánocích jsme si přiblížily svátek Tří králů.

Únor

V únoru jsme si v e školce uspořádali karneval. Děti se převlékly do svých masek a s dobrou náladou se veselily a tancovaly. Zadělaly jsme na koblížky společně s některými dětmi a potom jsme je smažily. Děti si moc pochutnaly a celý karneval se vydařil.
Ukázka fotografií

Přidáno 1. 9. 2008, autor: