Základní škola a Mateřská škola Česká Bělá

Akce v 1.třídě

V prvním jarním měsíci jsme se s prvňáky vypravili do knihovny v Chotěboři na program s názvem Večerníček. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o tom, jak Večerníček vzniká, poznávali jsme pohádkové dvojice a v závěru jsme si prohlédli knihy podle kterých byly natočeny některé pohádky.

S blížícími se Velikonocemi jsme se spolu s druháky vypravili na Velikonoční pohádku do Chotěboře. V průběhu divadelního představení jsme se hodně dozvěděli o velikonočních tradicích a zvycích. Pohádka se nám velice líbila.

Začátkem dubna nás ve škole navštívili předškoláci z místní MŠ, kteří si vyzkoušeli, jaké je to usednout do školních lavic. Společně jsme se naučili básničku o ježkovi a zazpívali jsme si různé písničky. Nakonec si „školáčci“ nakreslili obrázek, aby měli památku na návštěvu ve velké škole.

Již delší dobu se prvňáčci připravují na pasování na rytíře řádu čtenářského, které je čeká na konci května v knihovně v Chotěboři. Samotnému pasování předchází několik návštěv v knihovně, které již úspěšně absolvovali. Paní knihovnice jim při setkáních předčítala z knížky o medvědech a poté  plnili různé úkoly. Při naší první návštěvě byl v knihovně i pan hajný, od kterého se děti dozvěděly mnoho zajímavého ze života medvědů. Nyní se budou pilně připravovat na samotné pasování, aby nezklamaly skřítka Knihovníčka a předvedly mu, jak dobře se naučily číst.

 

V minulém týdnu jsme s druháky a třeťáky navštívili divadelní představení Šípková Růženka divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila. Ti opět nezklamali a vtáhli děti do děje pohádky a společně roztančili celý sál. Dětem se představení moc líbilo.

Mgr. Eva Venzhöferová

Přidáno 24. 4. 2018, autor: Eva Venzhöferová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru